^ВГОРУ

 • Лаборант хімічного аналізу
  Лаборант хімічного аналізу
  Детальніше...
 • Муляр, Електрозварник ручного зварювання
  Муляр, Електрозварник ручного зварювання
  Детальніше...
 • Кухар
 • Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування
  Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування
  Детальніше...
 • Електрослюсар з ремонту і обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій
  Електрослюсар з ремонту і обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій
  Детальніше...
 • Слюсар з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів, Електрозварник ручного зварювання
  Слюсар з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів, Електрозварник ручного зварювання
  Детальніше...


Головна сторінка
ЗУ "Про освіту" ст.30
РОЗКЛАД УРОКІВ
Розклад уроків 2023/2024 н.р.
Проведення навчальних занять на період карантину
Спеціальності
слюсар, електрозварник
муляр, електрозварник
кухар
лаборант хімічного аналізу
електромонтер
електрослюсар
Абітурієнту
Правила прийому
ОГОЛОШЕННЯ 2024
Дні відкритих дверей
Освітній процес
Навчально-виробнича робота
Методична робота ліцею
Підвищення професійного рівня і педагогічної та фахової майстерності педагогічних працівників
Методична робота
Увага КІР
Олімпіади
ЗНО-2022
Графік проведення ОСНОВНОЇ СЕСІЇ ЗНО-2022
Календар ЗНО 2019
ПОРАДИ БАТЬКАМ учасників ЗНО
Інформація учаснику ЗНО-2022
ОГОЛОШЕННЯ
Нормативні документи щодо ЗНО 2017
Контакти ХРЦОЯО
Перелік ВУЗів Харкова
ІНФОРМАЦІЯ УЧАСНИКУ ЗНО-2018
Пробне ЗНО-2017
Пробне ЗНО-2022
ОСОБЛИВОСТІ
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО
РЕЄСТРАЦІЯ на ПРОБНЕ ЗНО
ЗНО у формі НМТ 2023
Про нас
Бібліотека
Наша бібліотека
В світі моїх захоплень
НОВИНИ З БІБЛІОТЕКИ
Підручники онлайн
Вибір підручників
Про запобігання корупції
Звіт директора
2022/2023 н.р.
Виховна робота
Самоврядування
Національно-патріотичне виховання
ГУРТКИ
Державні закупівлі
Державні закупівлі 2020
Державні закупівлі 2021
Державні закупівлі 2022
Психологічна служба
Поради психолога
Робота психологічної служби
#СтопБулінг
Дуальна освіта
ОХОРОНА ПРАЦІ
Нормативна база з охорони праці
Навчання працівників
Учням про охорону праці
Конкурс "Охорона праці очима дітей"
COVID-19: ЯК УБЕРЕГТИСЯ?
ПРУ
Міна безпека
Інструктажі для учнів
Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти
Атестація педагогічних працівників 2023/2024 н.р.
НАШІ КОНТАКТИ
тел(05747)5–31–44
факс (05747)5–31–69
E-MAIL:
 pr.zmiivenerg@ptukh.org.ua
НАША АДРЕСА :
індекс 63460
Харківська область
Зміївський район
смт. Слобожанське
вул. Спортивна 15-Б
Здесь можно купить рыболовные катушки

 

  

 

Ліцензія

 

Статут ліцею

 

1. Загальні положення

             1.1. ЗМІЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ЛІЦЕЙ                (далі – Ліцей) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України  державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти.

         Ліцей  може здійснювати загальноосвітню підготовку, первину професійну підготовку робітників високого рівня кваліфікації з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної загальної середньої освіти.

Повне найменування українською мовою:

ЗМІЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ЛІЦЕЙ.

Скорочене найменування українською мовою: ЗПЕЛ.

1.2. Ліцей  створено у 1970 році  наказом  Державного Комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті і Міністерства енергетики і електрофікації УРСР від 06.04.1970  № 29/67  як  міське професійно-технічне училище № 31  з метою підготовки кадрів робітничих професій для Зміївської теплової електричної станції. З 1984 року Міське професійно-технічне училище № 31 смт. Комсомольський  у   зв’язку з реорганізацією перейменовано  в  «Середнє професійно-технічне училище   № 31 (наказ Госпрофобру УССР від 13.07.1984 № 156/3).

Середнє професійно-технічне училище № 31 перейменовано в «Професійно-технічне училище № 31» на підставі  наказу  Управління освіти Харківської обласної державної адміністрації від 11.02.1993  № 82.                  З 1 січня 2003 року  наказом Міністерства освіти і науки України від 13.06.2003   № 380 «Про вдосконалення мережі професійних  навчальних закладів Харківської області» шляхом реорганізації професійно – технічного училища № 31 смт. Комсомольське  перейменоване у Зміївський професійний енергетичний ліцей.

Зміївський професійний енергетичний ліцей є правонаступником всього майна, прав і обов’язків професійно – технічного училища  № 31                                 смт. Комсомольське Зміївського району Харківської області.

1.3. Відповідно до Постанови Верховної Ради України  від 4 лютого 2016 року  № 984 –VIII «Про перейменування окремих населених пунктиів та районів» смт. Комсомольське перейменоване на смт. Слобожанське. Відповідно до  Розпорядження голови обласної державної адміністрації від                 19 травня  2016 року № 184 «Про перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Харківської області»  вулиця Карла Маркса перейменована на вулицю Спортивна, тому місцезнаходження юридичної особи Зміївський професійний енергетичний ліцей:

Україна, 63460, Харківська область, Зміївський район, смт.Слобожанське, вул. Спортивна, 15-Б.

 1.4. Головним завданням Ліцею є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей  з метою задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках.

1.5. До основних повноважень і напрямів діяльності Ліцею належать:

а) організація навчально-виховного процесу, обрання форм та методів навчання;

б) навчально-виробнича, навчально-виховна, навчально-методична, фінансово-господарська та виробничо-комерційна діяльність;

в) розробка робочих навчальних планів  і програм з професій на основі типових навчальних планів та програм, визначення  регіональної компоненти змісту професійно-технічної освіти, що затверджуються в установленому порядку;

г) розробка правил прийому учнів  до Ліцею на основі типових правил прийому;

ґ) формування разом з органом управління професійно-технічною освітою  планів прийому учнів  з урахуванням державного замовлення та/або регіонального замовлення, потреб ринку праці та потреб громадян у професійно-технічній освіті і замовлень  центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій;

д) організація харчування учнів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I-III груп та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

е)  атестація педагогічних працівників;

є)  організація  підвищення кваліфікації  педагогічних працівників, у тому числі їх стажування  на підприємствах, в установах, організаціях;

ж)  організація виробничого навчання учнів  на виробництві та у сфері послуг;

з) забезпечення заходів з охорони праці учнів  працівників;

и) матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу;

і) визначення структури і штатного розпису з урахуванням установленого фонду заробітної плати;

ї) забезпечення належної якості професійного навчання та виховання учнів;

й) видача документів про освіту встановлених зразків.

1.6. До основних напрямів діяльності Ліцею може також належати надання платних послуг, що визначені постановою Кабінету Міністрів України  від 27 серпня 2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» (із змінами) та пов’язані з його основною статутною діяльністю.

1.7. Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про професійно-технічний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України        від 05.08.1998 № 1240 (із змінами), Положенням про ступеневу професійно-технічну освіту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України   від 03.06.1999 № 956 (із змінами), Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006  № 419, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.06.2006 за                    № 711/12585 (із змінами), Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.1999 № 992 (із змінами), Порядком працевлаштування випускників професійно – технічних навчальних закладів, підготовка яких проводилася за державним замовленням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010  № 784, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, яке є його засновником, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.

1.8. Статут Ліцею розроблено відповідно до вимог законодавчих і нормативно-правових актів, зазначених у пункту 1.7.  розділу 1 Статуту та вимог Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Земельного кодексу України, Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, Кодексу законів про працю України,  інших актів законодавства та погоджено на загальних зборах колективу ліцею.

1.9. Міністерство освіти і науки України, місцевий орган управління професійно-технічною освітою відповідно до повноважень, визначених актами законодавства України,  здійснюють  контроль за дотриманням вимог законодавства і Статуту та приймають відповідні рішення в разі їх порушень.

Трудовий розпорядок в Ліцеї визначається правилами внутрішнього розпорядку, розробленими у відповідності до законодавства України та затвердженому у встановленому порядку.    

 2. Цивільна правоздатність ліцею

2.1. Цивільні права та обов’язки (цивільна правоздатність) Ліцею виникають   з моменту його створення (державної реєстрації) і припиняються з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців  запису про його припинення.

2.2. Ліцей є юридичною особою, має самостійнийбаланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, штампи,  печатку із зображенням Державного Герба України  і своїм найменуванням. Ліцей має право укладати цивільно-правові угоди.

2.3. Ліцей несе відповідальність перед особою, державою, суспільством за виконання функцій і завдань, що покладені на нього, життя і здоров’я учнів, працівників навчального закладу під час навчально-виробничого та навчально-виховного процесу, за порушення їх прав та інше, що передбачено законодавством України.

2.4. Ліцей може мати філії, відділення, навчально-виробничі, навчально-комерційні, соціально-культурні, спортивно-оздоровчі та інші підрозділи та утворювати в установленому порядку разом з іншими навчальними закладами, підприємствами, установами, організаціями навчально-виробничі комплекси, входити до асоціацій та інших об’єднань юридичних осіб.

2.5. Ліцей  здійснює освітню діяльність у сфері професійно-технічної освіти,  пов'язану з підготовкою кваліфікованих робітників після отримання ліцензії. Ліцензія на провадження освітньої діяльності закладів освіти видається на підставі виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1187.

2.6. З метою сприяння розвитку навчально-матеріальної та соціально-побутової бази, забезпечення професійно-практичної підготовки, вирішення соціальних та інших питань працівників, учнів,   Ліцей може укладати угоди, договори  з підприємствами, установами, організаціями та іншими суб’єктами господарювання.

 3. Навчально-виробничий процес

3.1. Навчально-виробничий процес у Ліцеї – це система організаційно-педагогічних, методичних і технічних заходів, спрямованих на реалізацію змісту і завдань ступеневої професійно-технічної освіти відповідно до державних стандартів та встановлених вимог.

Навчально-виробничий процес у Ліцеї ґрунтується на принципах гуманістичної особистісно-орієнтованої педагогіки, демократизму, незалежності від політичних партій, громадських, релігійних організацій, на спільній діяльності педагогічних працівників, учнів,  батьків, колективів підприємств, установ та організацій і може включати природничо-математичну, гуманітарну, фізичну, загальнотехнічну, загальнопрофесійну, професійно-теоретичну, професійно-практичну підготовку, а також виховну роботу з учнями.

3.2. Навчально-виробничий процес у Ліцеї здійснюється відповідно до вимог нормативно-правових актів, зазначених у пунктах 1.7, 1.8 розділу 1 Статуту.

3.3. Первинна професійна підготовка  за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» здійснюється за професіями, визначеними Ліцеєм згідно з Державним переліком професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  від 11.09.2007 № 1117, Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» та відповідно до отриманих ліцензій для провадження діяльності з надання освітніх послуг.

3.4. Зміст навчально-виробничого процесу та термін навчання у Ліцеї визначаються робочими навчальними планами і програмами, які розроблені Ліцеєм спільно з підприємствами-замовниками на основі типових навчальних планів і програм відповідно до вимог Державного стандарту професійно-технічної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1135.

Розроблені Ліцеєм робочі навчальні плани і програми затверджуються у встановленому порядку.

3.5. Здобуття професійно-технічної освіти у Ліцеї здійснюється за денною формою навчання  та за індивідуальними навчальними планами.

Ліцей самостійно обирає форми та методи організації навчально-виробничого процесу, а педагогічні працівники самостійно, з урахуванням основ педагогіки, визначають засоби і методи навчання та виховання учнів.

3.6.  Учні Ліцею, які мають базову загальну середню освіту одночасно з набуттям професії здобувають повну загальну середню освіту.

Загальноосвітня підготовка учнів у Ліцеї здійснюється відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти з урахування профільності навчання та специфіки умов набуття робітничої професії.

3.7. Прийом  громадян  на навчання до Ліцею здійснюється відповідно до  державного замовлення та/або регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів,  договорів із юридичними і фізичними особами в межах ліцензованого обсягу згідно з правилами прийому, розробленими Ліцеєм на основі Типових правил прийому до професійно-технічних навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.2013 № 499, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.05.2013 за  № 823/23355.

3.8. Навчальний рік  у Ліцеї  розпочинається 1 вересня і завершується в терміни, встановлені робочими навчальними планами.

Для учнів, які навчаються понад 10 місяців, встановлюються канікули загальною тривалістю 11 тижнів, як правило, 2 –у зимовий та 9– у літній періоди, для учнів, які навчаються 10 місяців, встановлюються канікули 2 тижні – у зимовий період.

3.9. Навчальний час учня визначається обліковими одиницями часу, передбаченого для виконання навчальних програм професійно-технічної освіти.

Обліковими одиницями навчального часу є:

а)  академічна година тривалістю 45 хвилин;

б) урок виробничого навчання, тривалість якого не перевищує 6 академічних годин;

в) навчальний день, тривалість якого не перевищує 8 академічних годин;

г) навчальний тиждень, тривалість якого не перевищує 36 академічних годин;

ґ) навчальний семестр, тривалість якого визначається навчальним планом;

д) навчальний рік, тривалість якого не перевищує 40 навчальних тижнів.

Навчальний  (робочий)  час  учнів  в період проходження виробничої та передвипускної (переддипломної) практики встановлюється в залежності від режиму роботи підприємства, установи, організації згідно із законодавством України.

3.10. Навчальні групи теоретичної підготовки  у Ліцеї комплектуються чисельністю не більше як 30 чоловік.

Виробниче навчання проводиться у навчальних групах чисельністю не менше як 12 чоловік.

У разі організації професійної підготовки  понад державне замовлення, що здійснюється за договорами з юридичними та фізичними особами,  Ліцей  може встановлювати чисельність учнів у навчальних групах, нижчу за встановлену.

3.11. Визначення навчальних досягнень учнів  Ліцею здійснюється за діючими критеріями 12-бальної шкали оцінювання навчальних досягнень учнів  у загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах та заносяться до журналів обліку теоретичного і виробничого навчання. Відвідування занять учнями, слухачами Ліцею є обов'язковим.

3.12. Перелік форм контролю знань, умінь і навичок учнів  та критерії їх кваліфікаційної атестації встановлюються робочими навчальними планами.

З метою визначення рівня професійної підготовленості учнів  на окремих етапах професійно-практичної підготовки проводиться проміжна кваліфікаційна атестація, за наслідками якої присвоюється відповідна робітнича кваліфікація (розряд, клас, категорія).

3.13. Навчання у  Ліцеї завершується державною кваліфікаційною атестацією. Державна кваліфікаційна атестація та присвоєння кваліфікації здійснюється відповідно до Положення про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту, затвердженого  спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства освіти України від 31.12.1998 № 201/469, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.03.1999                    № 124/3417 та Положення про ступеневу професійно-технічну освіту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.1999  № 956 (із змінами).

До складання державної кваліфікаційної атестації допускаються учні,  які опанували  повний курс професійно – технічного навчання і мають навчальні досягнення не нижче 4 балів з професійно-практичної підготовки та усіх навчальних предметів, що входять у додаток до диплому  кваліфікованого робітника.

3.14. Випускникам, які завершили навчання на другому ступені професійно-технічної освіти, успішно пройшли кваліфікаційну атестацію, присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з набутої професії відповідної кваліфікації (розряду, класу, категорії)  за Національною рамкою кваліфікацій, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011  № 1341, і видаються дипломи, зразок  яких затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 12.11.1997  № 1260 «Про документи про освіту та вчені звання» (із змінами).

3.15. Диплом кваліфікованого робітника з відзнакою видається випускникам  ліцею, які мають не менше 75 відсотків навчальних досягнень високого (IV) рівня (10, 11, 12 балів) з усіх предметів та професійно-практичної підготовки, а з решти предметів,  що входять у додаток до диплома, достатнього (III) рівня (не нижче 8 балів) і за результатами державної кваліфікаційної атестації мають високий (IV) рівень  (10, 11, 12 балів) та зразкову поведінку.

3.16.  Учням, які не завершили повного курсу навчання у Ліцеї, але за результатами проміжної кваліфікаційної атестації їм присвоєна відповідна робітнича кваліфікація, одержують свідоцтво про присвоєння  робітничої кваліфікації державного зразка.

Особам, які не закінчили повного курсу навчання і не пройшли кваліфікаційної атестації, видається довідка встановленого зразка.

3.17.  Випускникам, які навчалися з професій, пов'язаних з роботами на об'єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом органу державного нагляду за охороною праці, разом з дипломом видається посвідчення про допуск до роботи на цих об'єктах.

3.18. Випускникам Ліцею які здобули повну загальну середню освіту, видається документ державного зразка про отримання повної загальної середньої освіти.

За високі досягнення у навчанні випускник Ліцею, який здобув повну загальну середню освіту, може бути нагороджений золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» або срібною медаллю «За досягнення у навчанні» в порядку, встановленому  Міністерством освіти і науки України.

Річне оцінювання та державна підсумкова атестація учнів із загальноосвітніх предметів проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.02.2015 № 157/26602, та Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України  30.07.2015 № 924/27369.

Особам, які навчалися у групах із здобуттям повної загальної середньої освіти, але не завершили повного курсу навчання, видається довідка (табель) про навчальні досягнення з загальноосвітніх предметів встановленого зразка.

3.19. Методичне забезпечення навчального-виробничого процесу у Ліцеї здійснює методична служба, яка включає педагогічну та методичну ради, предметні, методичні комісії та інші об'єднання педагогічних працівників.

3.20. Мова навчання в Ліцеї визначається відповідно до вимог Конституції України, законодавства України про мови.

4. Статус учнів Ліцею

 4.1. Учні Ліцею – це випускники основної або старшої загальноосвітньої школи, зараховані до Ліцею на навчання за програмами первинної професійної підготовки.

4.2. Права і обов'язки учнів Ліцею визначаються законодавством України та цим Статутом.

4.3. Учні   Ліцею мають право на:

а) належні умови навчання за обраною професією;

б) матеріальне забезпечення в період навчання на умовах і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

в) навчання професії за індивідуальною програмою;

г) безоплатне користування навчально-виробничою, культурно-спортивною, побутовою базами Ліцею;

ґ)  матеріальну допомогу;

д)  оплату праці під час виробничого навчання і практики згідно з законодавством України;

е) безоплатне медичне обслуговування, користування засобами лікування, профілактики захворювань та зміцнення здоров'я;

є)  щотижневий відпочинок і канікули протягом навчального року та після його закінчення;

ж) безоплатне оволодіння іншою професією у разі хвороби, що не дає змоги продовжувати навчання за обраною професією;

з) участь у науково-дослідній, дослідно-конструкторській та інших видах наукової діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах;

и) особисту або через своїх представників участь у громадському самоврядуванні, в обговоренні і вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, одержання стипендій, організації дозвілля, побуту тощо;

ї) участь в об'єднаннях громадян;

й) безпечні і нешкідливі умови навчання та праці;

к) захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують права або принижують їх честь та гідність.

Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування та пільговий проїзд учнів в порядку та розмірах, визначених органами самоврядування, та передбачити на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

4.4. Відволікання учнів  Ліцею за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється, крім випадків, передбачених законодавством.

4.5. Учні   Ліцею зобов'язані:

а) дотримуватися законодавства України, моральних та етичних норм;

б) виконувати вимоги навчальних програм і системи контролю знань, умінь, навичок;

в) систематично і досконало оволодівати знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищувати загальний культурний та громадянський рівень;

г)    відвідувати заняття, в тому числі й за індивідуальним графіком;

ґ)  дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього розпорядку ліцею;

д)   виконувати під час проходження виробничої практики вимоги нормативно-правових актів, які регулюють працю робітників відповідних підприємств, установ, організацій;

е) дотримуватися правил охорони праці та техніки безпеки під час практичного навчання і виробничої практики;

є) бережно ставитися до обладнання, засобів навчання, що використовуються в навчально-виробничому і навчально-виховному процесі.

4.6. Збитки, що навмисно заподіяні учнями Ліцею підприємству, установі, організації, тощо, відшкодовуються ними особисто або за рахунок їх батьків (опікунів) відповідно до законодавства України.

4.7. За невиконання обов'язків і систематичне порушення Статуту, правил внутрішнього розпорядку Ліцею, незадовільну успішність до учня застосовуються такі заходи впливу як попередження, догана, відрахування з навчального закладу. Заходи впливу до учня Ліцею застосовуються на підставі подання класного керівника, викладача, майстра виробничого навчання або інших педагогічних працівників, оформлюються наказом керівника Ліцею.

Порядок накладення дисциплінарного стягнення, відрахування з Ліцею визначається Статутом та правилами внутрішнього розпорядку.

4.8. Учень  може бути відрахований з Ліцею за:

а) власним бажанням;

б) незадовільні успішність,  поведінку;

в)       невиконання вимог навчального плану та навчальних програм;

г) вироком суду, що набрав законної сили;

ґ) грубі порушення навчальної дисципліни або правил внутрішнього розпорядку Ліцею;

д) станом здоров'я;

е) переведенням, за його згодою, в інший навчальний заклад.

Учень при відрахуванні з Ліцею може бути атестований за досягнутим рівнем кваліфікації.

4.9. За досягнення високих результатів у навчанні та в оволодінні професією, за активну участь у виробничій діяльності та за інші досягнення застосовуються форми морального та матеріального заохочення учнів: подяка, грамота, почесна грамота, грошова премія, занесення на дошку пошани, цінний подарунок.

4.10. Час навчання у Ліцеї зараховується до трудового стажу учня,  у тому числі до безперервного і до стажу роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за одержаною професією не перевищує трьох місяців.

Випускникам Ліцею денної форми навчання, які навчалися 10 і більше місяців, надається оплачувана відпустка підприємством, установою, організацією протягом перших трьох місяців роботи в ньому. Тривалість щорічної основної відпустки випускників віком до 18-ти років становить 31 календарний день, випускників віком понад 18 років – відповідно до встановленої на підприємстві для робітників відповідної професії, спеціальності, посади.

4.11. Випускникам, які навчалися за денною формою навчання менш ніж 10 місяців, час навчання зараховується до трудового стажу, що дає право на щорічну основну відпустку.

Випускникам, які навчалися за державним замовленням, держава гарантує надання першого робочого місця відповідно до одержаної професії згідно з законодавством України.

Інші питання соціального захисту учнів у Ліцеї регулюються законодавством України.

4.12. Учню Ліцею видається учнівський квиток установленого зразка.

5. Педагогічні працівники Ліцею

5.1. Перелік посад педагогічних працівників Ліцею, їх права, обов'язки, відповідальність та соціальні гарантії визначаються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», Положенням про професійно-технічний навчальний заклад затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від  05.08.1998 № 1240 (із змінами),  іншими  законодавчими та нормативно-правовими актами.

5.2. Педагогічною діяльністю в Ліцеї займаються особи, які мають відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, моральні якості і фізичний стан яких дає змогу виконувати обов'язки педагогічного працівника.

На посади педагогічних працівників Ліцею можуть призначатися фахівці виробництва, сфери послуг, які мають вищу освіту і здобули відповідну психолого-педагогічну підготовку.

Вимоги до педагогічних працівників Ліцею визначаються кваліфікаційними характеристиками, що затверджуються в установленому порядку.

5.3. Для визначення відповідності педагогічного працівника Ліцею займаній посаді, рівня його кваліфікації проводиться атестація. Періодичність обов'язкової атестації та порядок її проведення встановлюються Міністерством освіти і науки України.

Рішення атестаційної комісії є підставою для встановлення педагогічному працівникові відповідної категорії, присвоєння педагогічного звання або звільнення його з роботи в порядку, передбаченому законодавством України.

5.4. Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Ліцею директор у порядку, визначеному законодавством України.

Педагогічні працівники Ліцею приймаються на роботу шляхом укладання з ними трудових договорів, у тому числі контрактів, згідно із законодавством України.

5.5. Педагогічні працівники Ліцею мають право на:

а) належні умови та оплату праці відповідно до її кількості та якості, кінцевих результатів та законодавства України;

б) щорічну основну відпустку тривалістю не менше 42 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України;

в) пенсію за вислугу років при наявності стажу педагогічної роботи згідно законодавства України;

г) матеріальне, житлово-побутове, медичне та соціальне забезпечення відповідно до встановлених норм і пільг;

ґ) користування навчально-виробничою, культурно-спортивною, побутовою  базою Ліцею відповідно до його призначення;

д)  підвищення кваліфікації, стажування та перепідготовку;

е) захист професійної честі та гідності;

є) участь у громадському самоврядуванні, обговоренні основних питань діяльності Ліцею, а також його структурних підрозділів і внесення пропозицій адміністрації Ліцею.

ж) захист персональних даних.

5.6. Працівники  Ліцею зобов'язані:

а) постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру;

б) особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі;

в) сприяти зростанню престижу Ліцею;

г) дбайливо ставитись до майна Ліцею;

ґ) дотримуватись технологічної дисципліни, вимог охорони праці та виробничої санітарії;

д) додержуватись педагогічної етики, моралі, поважати гідність учнів;

е) на високому рівні здійснювати свою професійну діяльність, забезпечування умови для виконання учнями навчальних планів і програм на рівні обов’язкових держаних вимог, сприяти розвитку здібностей учнів;

є) виконувати вимоги Статуту та правила внутрішнього розпорядку.

5.7. Педагогічні працівники Ліцею несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України.

 6. Загальне управління Ліцеєм

6.1. Ліцей належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, місцевого органу управління професійно-технічною освітою відповідно до повноважень, визначених нормативно-правовими актами.

6.2. Керівництво діяльністю Ліцею здійснює директор, який призначається па посаду за результатами конкурсу шляхом укладання з ним контракту Міністерством освіти і науки України відповідно до законодавства України.

Директор Ліцею проходить атестацію у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

  Контракт з директором Ліцею може бути розірваний на  підставах, установлених законодавством України, а також передбачених у контракті. При цьому розірвання контракту з ініціативи Міністерства освіти і науки України або директора Ліцею повинно провадитися з урахуванням гарантій, встановлених законодавством України.

 При розірванні контракту на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених законодавством України, звільнення проводиться згідно з пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці директора.

6.3. Директор Ліцею:

а) організовує навчально-виробничий, навчально-виховний процес, забезпечує створення необхідних умов для підготовки кваліфікованих робітників;

б)  діє  від  імені  Ліцею, представляє його у відносинах  з підприємствами, установами, організаціями, відкриває рахунки в органах Державного казначейства;

в) в установленому порядку персонально відповідає за результати діяльності Ліцею;

г) приймає на посади та звільняє з посад працівників Ліцею, затверджує відповідно до кваліфікаційних характеристик  їхні  посадові обов'язки, формує педагогічний колектив;

ґ) створює необхідні умови для методичної та творчої роботи педагогічних працівників, навчання учнів, використання і впровадження ними прогресивних форм і методів навчання, розвитку інноваційної діяльності, проведення педагогічних експериментів;

д) видає в межах своєї компетенції накази і розпорядження, заохочує працівників, учнів  Ліцею та застосовує передбачені законодавством стягнення;

е)  затверджує в межах наявного фонду заробітної плати штатний розпис та чисельність працівників Ліцею;

є) встановлює премії і доплати до посадових окладів і ставок заробітної плати працівників Ліцею  за конкретні результати праці, відповідно до положення про преміювання та в межах діючого законодавства;

ж) забезпечує безпечні і нешкідливі умови навчання праці і виховання;

з) щорічно звітує перед загальними зборами колективу Ліцею.

Органи управління професійно-технічною освітою можуть делегувати директору Ліцею  й інші повноваження, що визначаються контрактом.

6.4.  Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Ліцею  є загальні збори колективу Ліцею, які правомочні приймати рішення у межах своїх повноважень за участю не менш як двох третин від кількості працівників. Загальні збори колективу Ліцею скликаються не менше одного разу на рік.

6.5. Загальні збори колективу Ліцею уповноважені:

а) погоджувати Статут Ліцею та вносити пропозиції щодо змін та доповнень до нього;

б) брати участь у визначенні основних напрямів діяльності та розвитку Ліцею, вживати заходів щодо  підвищення якості і ефективності підготовки робітничих кадрів, залучення додаткових коштів на зміцнення матеріально-технічної бази Ліцею;

в) вносити пропозиції щодо кандидатур на посаду директора;

г) вносити пропозиції щодо представників до складу конкурсних комісій при заміщенні вакантної посади директора Ліцею;

ґ) затверджувати правила внутрішнього розпорядку та вносити відповідні пропозиції;

д) обирати комісію з трудових спорів;

е) заслуховувати щорічний звіт директора Ліцею;

є) розглядати та укладати колективний договір;

ж) вирішують у межах своїх повноважень питання навчально-виробничої, навчально-виховної,навчально-методичної,економічної і фінансово-господарської діяльності навчального закладу.

6.6. Рішення загальних зборів колективу Ліцею вважається прийнятим якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на них. Рішення загальних зборів колективу Ліцею носить дорадчий характер.

6.7. У Ліцеї можуть утворюватися й інші органи громадського самоврядування.

6.8.  Наказом директора створюється педагогічна рада, яка розглядає питання організації та здійснення навчально-виробничого та виховного процесу, головою якої є директор Ліцею.

6.9. В Ліцеї забезпечується ведення діловодства в установленому порядку, здійснення звітності за результатами своєї  діяльності, подання статистичної та інших передбачених відомостей у встановлені терміни.

Директор та головний бухгалтер Ліцею несуть персональну відповідальність за достовірність бухгалтерської та статистичної звітності.

 7. Фінансування та матеріально-технічна база Ліцею

 7.1. Порядок фінансування та матеріально-технічного забезпечення Ліцею  визначаються Бюджетним кодексом України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», іншими законодавчими та нормативно – правовими  актами України.

Фінансування професійно-технічної підготовки робітників, соціальний захист  учнів  та педагогічних працівників Ліцею, у межах обсягів державного замовлення та/або регіонального замовлення, здійснюється відповідно до законодавства України.

  Ліцей є неприбутковим закладом та користується податковими, митними  та іншими пільгами згідно із законодавством України.

Підготовка кваліфікованих робітників понад державне замовлення здійснюються за кошти юридичних і фізичних осіб.

7.2. Обсяги бюджетного фінансування Ліцею не можуть зменшуватися за наявності інших джерел фінансування.

В Ліцеї забороняється  розподіл  отриманих  Ліцеєм  доходів (прибутків), або їх частини серед засновників, працівників  Ліцею (крім оплати  їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органу Управління і інших пов’язаних із ними осіб.

Доходи (прибутки) Ліцею  використовуються  виключно для фінансування видатків на утримання Ліцею,  реалізацію  мети (цілей,  завдань) та основних повноважень і напрямів діяльності Ліцею.

  7.3. Додаткові джерела фінансування Ліцею визначаються Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», іншими законодавчими  та нормативно-правовими актами України.

7.4. Додатковими джерелами фінансування є:

а) доходи від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання в порядку, встановленому законодавством України;

б) плата за надання додаткових освітніх послуг;

в) доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, навчального господарства та надання інших послуг населенню;

г) дотації з місцевих бюджетів;

ґ) валютні надходження;

     д) добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій, окремих громадян відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування»;

    е) кошти, що отримані Ліцеєм за надання платних послуг, визначених Переліком платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010  № 796.

     є) кошти, одержані за первинну професійну підготовку кваліфікованих робітників понад державне замовлення та/або регіональне замовлення.

Відповідно до частини другої статті 85 Бюджетного кодексу України професійний Ліцей побуту впродовж бюджетного періоду може отримувати видатки на його функціонування одночасно з різних бюджетів у випадку, коли такі видатки здійснюються за рішенням відповідної місцевої ради за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, за умови відсутності заборгованості такого бюджету, за захищеними статтями видатків протягом року на будь-яку дату або за рішенням Кабінету Міністрів України.

7.5. Кошти, матеріальні цінності та нематеріальні активи, що надходять безкоштовно у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб, у тому числі нерезидентів ліцею, метою якого не є одержання прибутку, для здійснення освітньої, оздоровчої, спортивної, культурної діяльності, не вважаються прибутком і не оподатковуються.

7.6.  Кошти, що надходять Ліцею від здійснення діяльності, передбаченої цим Статутом, є коштами спеціального фонду державного бюджету, що спрямовуються на видатки згідно із кошторисом, затвердженим в установленому порядку.

7.8.  Не використані в поточному році бюджетні кошти не можуть бути вилучені з рахунку Ліцею, крім випадків, передбачених законодавством України.

7.9.  Відповідно до статті 50 Закону України «Про професійно-технічну освіту» п'ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів Ліцею направляється на рахунок Ліцею для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.

7.10. Для забезпечення підготовки робітничих кадрів Ліцей має відповідну навчально-матеріальну базу та земельну ділянку відповідно до паспортів, технічної документації, актів права власності тощо.

Ліцей  має гуртожиток загальною площею  670   кв.м., що знаходиться за адресою: Україна, 63460, Харківська область, Зміївський район, смт. Слобожанське,  вул. Спортивна, буд. 22.

Приміщення і споруди Ліцею обладнані відповідно до діючих нормативів і санітарних норм та експлуатуються згідно з вимогами охорони праці, правил пожежної безпеки і санітарно-гігієнічних норм.

7.10. Майно Ліцею: навчально-виробничі, побутові, культурно-освітні, спортивні будівлі та споруди, житло, комунікації, обладнання, засоби навчання, транспортні засоби та інше майно Ліцею є державною власністю, що закріплена Міністерством освіти і науки України за Ліцеєм, і перебуває в оперативному управлінні навчального закладу.

Функції управління майном, закріпленим за Ліцеєм, контроль за ефективністю його використання і збереження здійснює Міністерство освіти і науки України.

Майно та земельні ділянки, закріплені за Ліцеєм, не можуть бути предметом застави, а також не підлягають вилученю або передачі у власність, а також оренду (суборенду) юридичним і фізичним особам без згоди Міністерства освіти і науки України, крім передбаченим законодавством випадків.

7.11. Передача Ліцею з державної в комунальну власність здійснюється відповідно до законодавства України. Списання майна Ліцею здійснюється у спосіб, передбачений Порядком списання об’єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314.

7.12. Ліцей має право отримувати безкоштовно від суб’єктів господарювання  техніку, обладнання, матеріали, будівлі, споруди, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, а також фінансові ресурси, у порядку, визначеному законодавством.

7.13. Ліцей несе відповідальність перед Міністерством освіти і науки України за збереження та використання за призначенням закріпленого за ним майна.

 8. Міжнародне співробітництво

 8.1. Ліцей має право укладати договори про співробітництво, встановлювати відповідно до законодавства України прямі зв'язки з навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.

8.2. Ліцей має право відповідно до законодавства України здійснювати зовнішньоекономічну діяльність на основі договорів, укладених ним з іноземними юридичними і фізичними особами, а також мати власний валютний рахунок.

8.3. Ліцей  має право на державне сприяння щодо зовнішньоекономічної діяльності, а саме: отримання відповідних валютних асигнувань, звільнення від оподаткування, сплати мита та митного збору за навчальне, виробниче обладнання та приладдя, що надходять з-за кордону для навчально-виробничих цілей.

8.4. Валютні і матеріальні надходження від зовнішньоекономічної діяльності використовуються Ліцеєм для забезпечення діяльності, передбаченої цим Статутом.

 9. Порядок внесення змін до Статуту Ліцею

9.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться згідно із законодавством України після обговорення на загальних зборах колективу.

9.2. Зміни та доповнення до Статуту оформлюються шляхом викладання його в новій редакції, що затверджується і погоджується в тому ж порядку, що і сам Статут.

 10. Порядок реорганізації та ліквідації  Ліцею

 10.1.  Рішення про реорганізацію або припинення юридичної особи Ліцею приймає Міністерство освіти і науки України. Ліквідація або реорганізація (злиття, приєднання,поділ, виділ або перетворення) Ліцею  здійснюється згідно  із законодавством України.

10.2.  При реорганізації вся сукупність прав і обов’язків Ліцею переходить  до його правонаступників.

10.3.  Ліквідація Ліцею здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється  у відповідності до законодавства України. Ліквідація  вважається завершеною, а Ліцей таким, що припинив свою діяльність, з моменту внесення запису про це в Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб - підприємців.

10.4. Під час ліквідації або реорганізації Ліцею вивільнюваним працівникам та особам, які навчаються в ньому, гарантується додержання їх прав та інтересів, відповідно до законодавства України.

10.5.  У разі ліквідації  Ліцею його активи повинні бути передані одному або кільком неприбутковим закладам (організаціям) відповідного виду, або зараховані до доходу бюджету, якщо інше не передбачено законом, що регулює діяльність відповідного неприбуткового закладу (організації).

Директор

Зміївського професійного

енергетичного ліцею

 

 

 

______________  О.М. Єльцова

 

___  ______________  2017 року

ПОГОДЖЕНО

Директор Департаменту

науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації

 

 

____________  А.В.Бабічев

 

___  ____________  2017 року

 

М.П.                                                                                    М.П.

 

Контактні телефони:

Директор (Єльцова Ольга Михайлівна)  05747-5-31-44

Секретар (Чеховська Мар'яна Сергіївна)  05747-5-31-44

 

Якісний склад та освітньо-кваліфікаційна структура педагогічних кадрів станом на 01.10.2021 

Зміївський професійний енергетичний ліцей 

 

  Свідоцтво про право власності на нерухоме майно

 

Правила призначення

академічних, соціальних стипендій 2017

 

Положення

про порядок використання коштів, передбачених на виплату стипендій,

для надання матеріальної допомоги та заохочення учнів 

  

Положення

про порядок призначення іменних стипендій учням